Reklama

Reklama

Tragedia na pasach. Przejechał leżącego i uciekł

Funkcjonariusze z Częstochowy pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie w sprawie wypadku, do którego doszło w środę w nad ranem. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący mercedesem najechał na leżącego na przejściu dla pieszych mężczyznę.

W środę po godzinie 4 w centrum Częstochowy (woj. śląskie) przy alei Wolności doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 

Częstochowa. Najechał na leżącego na pasach

Wstępne ustalenia wskazują, że 42-letni kierujący pojazdem dostawczym marki Mercedes najechał na leżącego na pasach mężczyznę o nieustalonej dotąd tożsamości. 

Jak donoszą służby, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. "Kierujący mercedesem po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał. Policjanci bardzo szybko ustalili jego dane i zatrzymali go na Rakowie" - czytamy w komunikacie KMP w Częstochowie. 

Reklama

Tragedia w Częstochowie. Kierowca pod wpływem

Okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał 0,32 promila.

"Kryminalni pod nadzorem prokuratora ustalają dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia" - informuje policja z Częstochowy. "Poszukujemy świadków lub osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o zmarłym mężczyźnie lub zdarzeniu" - dodają mundurowi.

Jak wynika z treści komunikatu, na komendę w Częstochowie zgłosiły się już pierwsze osoby, które pomogły w ustaleniu tożsamości kierowcy mercedesa, który przed zdarzeniem omijał leżącego na przejściu człowieka. Mężczyzna również zgłosił się do częstochowskiej komendy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy