Reklama

Reklama

Tonący brzytwy się chwyta. Nietypowa łapówka nietrzeźwego kierowcy

"Tonący brzytwy się chwyta" - tak wydarzenia z Rybnika opisują policjanci. Funkcjonariusze z grupy SPEED zatrzymali kierowcę bmw, który - jak się później okazało - był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował przekupić mundurowych łapówką w wysokości 10 tys. złotych i wykonaniem usługi położenia kostki brukowej.

Sprawę opisuje Komenda Miejska Policji w Rybniku. 47-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z grupy SPEED. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy i - jak się okazało - kierował w stanie nietrzeźwości

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

"W czasie kontroli mieszkaniec powiatu rybnickiego zaproponował mundurowym 10 tys. złotych i wykonanie usługi położenia kostki brukowej, aby zapomnieli oni o całej sprawie i puścili go wolno" - informują funkcjonariusze.

Reklama

Ryzykowna propozycja nietrzeźwego kierowcy

Propozycja 47-latka nie znalazła aprobaty u mundurowych. Teraz jego kara nie zakończy się na groźbie dwuletniego więzienia. Za próbę przekupienia policjantów za kratkami może on spędzić nawet 10 lat. 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy