Reklama

Reklama

Szczyrk: Na stokach tłumy. Brak miejsc parkingowych

Choć weekend za nami, otwarte stoki narciarskie przeżywają oblężenie. Serwis "Bielskie Drogi" donosi o problemach z dojazdem do Szczyrku i tłumach pod jednym z wyciągów.

Przypomnijmy, że od piątku mogą być otwarte w reżimie sanitarnym stoki narciarskie. Hotele i pensjonaty mogą udostępniać gościom połowę swoich miejsc noclegowych. Szczyrk, jedna z najpopularniejszych miejscowości narciarskich w Polsce, przeżywa prawdziwe oblężenie.

Reklama

Na Facebooku "Bielskie Drogi" opublikowano zdjęcie tłumów w Szczyrk Mountain Resort.

"Informacja dla wszystkich osób stojących w korkach do Szczyrku - właśnie kończą się możliwości zaparkowania samochodu zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Na stokach tłumy. To nie zdjęcie z ubiegłego roku. To sytuacja w chwili obecnej pod dolną stacją Szczyrk Mountain Resort" - donosił profil dziś rano po godzinie 9.

Tymczasem Adam Niedzielski ostrzegał dziś przed ponownym wprowadzeniem obostrzeń. Minister zdrowia opublikował na Twitterze wykres ilustrujący liczbę i dynamikę zakażeń koronawirusem. "Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys. większy niż tydzień temu" - podkreślił.

Niedzielski zwrócił uwagę, że trend dla tygodniowej stopy wzrostu zakażeń jest dodatni po raz pierwszy od połowy listopada, nie licząc, jak to ujął, "anomalii postświątecznej".

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama