Reklama

Reklama

Świętochłowice: Lokator groził wysadzeniem bloku. Ewakuacja mieszkańców

Mieszkańcy kamienicy w śródmieściu Świętochłowic zostali ewakuowani, po groźbach jednego z lokatorów. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu i groził, że wysadzi budynek. Służby ewakuowały 18 osób. Po ponad godzinie mężczyzna został obezwładniony przez policję.

- Policjanci dostali informację, że w jednym z mieszkań w budynku przy ul. Kubiny zabarykadował się mężczyzna, który odgrażał się, że wysadzi ten budynek. Na miejscu są obecni policjanci i strażacy - informowała sierż. szt. Paulina Wierzbowska z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Policyjni negocjatorzy próbowali rozmawiać z mężczyzną, nie przyniosło to jednak skutku. W końcu do mieszkania wkroczyli kontrterroryści, którzy go zatrzymali.

Akcja kontrterrorystów

- Zapadła decyzja o wejściu do tego mieszkania, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do świętochłowickiej jednostki policji. Będziemy prowadzić w tej sprawie dalsze czynności, o ich zakresie oraz o kwalifikacji prawnej będzie już decydował prokurator - powiedziała sierż. szt. Paulina Wierzbowska z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Reklama

Na czas interwencji z budynku ewakuowano wszystkich mieszkańcy - w sumie 18 osób, są w bezpiecznej odległości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje