Reklama

Reklama

​Strzelanina na drodze: Staranował auto i je ostrzelał. Ranna kobieta

W gminie Tworóg (woj. śląskie) 41-letni mężczyzna staranował swoim samochodem inny pojazd i z przerobionej repliki broni, oddał strzały w kierunku kierowcy oraz jego pasażerki. Sprawca został obezwładniony przez kierującego, a następnie zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Ranna 23-letnia kobieta trafiła do szpitala. Podejrzanemu grozi nawet dożywotnie więzienie.

W poniedziałek po 22.00,  policjanci otrzymali wezwanie do interwencji na jednej z dróg w gminie Tworóg, gdzie doszło do postrzelenia młodej kobiety. Na miejsce dyżurny skierował policyjnych wywiadowców, mundurowych oraz pogotowie ratunkowe.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący hyundaiem zepchnął z drogi osobowego opla, który uderzył w przydrożne drzewo. Następnie kierowca hyundaia oddał przynajmniej dwa strzały z broni palnej, raniąc pasażerkę. Napastnik został obezwładniony przez kierowcę opla oraz przypadkowego świadka. Bardzo szybko na miejscu pojawili się policyjni wywiadowcy, którzy zatrzymali podejrzanego oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Kobieta została hospitalizowana. 

Reklama

Śledczy zabezpieczyli pocisk oraz broń, którą posługiwał się sprawca. Okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia badane są przez śledczych i prokuraturę. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, a przedmioty którymi się posługiwał sprawca, zostały przesłane do badań. Wobec 41-latka sąd zastosował tymczasowy areszt. 

Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Reklama

Reklama

Reklama