Reklama

Sosnowiec: Zwłoki przy domu katolickim. Biskup mówi o śmierci duchownych

W Sosnowcu przy ul. Kościelnej znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Okoliczności śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok. - Mogło dojść do zabójstwa - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. Według nieoficjalnych informacji zmarły to 26-letni diakon, a jego ciało znajdowało się w pobliżu domu katolickiego. Diecezja sosnowiecka poinformowała natomiast, że we wtorek tragicznie zmarło dwóch duchownych.

Zwłoki młodego mężczyzny znaleziono, według lokalnych mediów, w środę przed godziną 13 przy domu katolickim przy ul. Kościelnej w Sosnowcu. To 26-letni diakon - jak nieoficjalnie informuje m.in. "Dziennik Zachodni". "Na jego ciele znaleziono rany kłute klatki piersiowej i szyi" - poinformował portal. 

Informacji tych nie potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. - Tuż po południu prokurator z jednej z sosnowieckich prokuratur rejonowych został poinformowany, że znaleziono ciało młodego mężczyzny. Wszystkie okoliczności zdarzenia wskazywały na to, że mogło dość do popełnienia przestępstwa zabójstwa - powiedział. 

Reklama

Sosnowiec. Zwłoki mężczyzny. Zaplanowano sekcję zwłok

Prokurator Łubniewski wskazał, że na miejsce przyjechał prokurator, który wraz z policją przeprowadził oględziny miejsca oraz ciała młodego mężczyzny. - Prokurator na miejscu, widząc zwłoki mężczyzny, zdecydował o zabezpieczeniu ich celem przeprowadzenia sekcji zwłok - podał.

- Sekcja zwłok prawdopodobnie zostanie przeprowadzona w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Wyniki sekcji odpowiedzą nam na pytania, jakie były okoliczności i przyczyny zgonu mężczyzny - dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu

Biskup informuje o śmierci księdza i diakona

"Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut" - przekazał biskup sosnowiecki ks. Grzegorz Kaszak. 

Diecezja Sosnowiecka na prośbę prokuratury odmawia udzielania informacji w tej sprawie. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sosnowiec | Ciało | ciało mężczyzny

Reklama

Reklama

Reklama