Reklama

Reklama

Sosnowiec: Czteroletnia dziewczynka wypadła z okna i zmarła. Śledztwo prokuratury

Trwa śledztwo w sprawie tragedii jaka wydarzyła się w centrum Sosnowca, gdzie po upadku z okna na piątym piętrze zginęła czteroletnia dziewczynka. Dziecko zmarło na miejscu mimo próby reanimacji. Śledczy nie ujawniają czy dziecko było w chwili wypadku w mieszkaniu samo.

Szef Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe Marcin Stolpa powiedział, że wszczęte w czwartek postępowanie dotyczy narażenia czteroletniej dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie jej śmierci. - Taka jest wstępna kwalifikacja, która wskazuje kierunek, w jakim prowadzimy postępowanie - powiedział prokurator.

Tragedia w Sosnowsu. Nie żyje czterolatka

Informację o wypadku przy ul. Małachowskiego w Sosnowcu policja otrzymała w środę o godz. 18.29. Przybyłe na miejsce służby podjęły reanimację dziecka, ale mimo długotrwałych wysiłków dziewczynki nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. Jak powiedział prok. Stolpa, w środę do późnych godzin wieczornych na miejscu pracowała grupa policjantów pod nadzorem prokuratora. Przeprowadzono oględziny ciała dziecka i mieszkania, z którego okna wypadło.

Reklama

Śledczy, tłumacząc to dobrem śledztwa, wczesną fazą postępowania i zaplanowanymi kluczowymi czynnościami, nie informują czy w chwili wypadku ktoś opiekował się dziewczynką w mieszkaniu. Nie zdradzają też, czy przesłuchano już bliskich dziecka i czy ktoś został w tej sprawie zatrzymany. - Zasadnicze czynności prowadzone są dzisiaj i będą prowadzone jeszcze jutro - zaznaczył prokurator. Wiadomo, że dziewczynka była jedynym dzieckiem w tym mieszkaniu, należy ono do ojca zmarłej czterolatki. Mężczyzna był trzeźwy.

Prokuratura wydała postanowienie o przeprowadzeniu sekcji zwłok. Prawdopodobnie odbędzie się ona w piątek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy