Reklama

Reklama

Sosnowiec: Agresywny pacjent groził nożem na oddziale. Policja użyła tasera

Sosnowieccy policjanci obezwładnili pacjenta jednego z miejskich szpitali po tym, jak stwarzał on zagrożenie na oddziale. 33-latek groził personelowi nożem, a następnie nie zamierzał odłożyć narzędzia na prośbę mundurowych. Funkcjonariusze w trakcie interwencji podjęli decyzję o użyciu tasera. Mężczyzna trafił na oddział psychiatryczny. Może mu grozić do dwóch lat więzienia.

Policja z Sosnowca poinformowała o interwencji w jednym z miejskich szpitali. Personel placówki wezwał mundurowych do agresywnego pacjenta, który był uzbrojony w nóż.

"Kiedy policjanci przybyli na miejsce, furiat nie reagował na ich polecenia. Ponieważ sytuacja była bardzo dynamiczna, a 33-latek mógł zagrażać zarówno sobie, personelowi, jak i pozostałym pacjentom, mundurowi zdecydowali o użyciu tasera" - relacjonuje policja w komunikacie.

Pacjent trafił na oddział psychiatryczny

Po obezwładnieniu mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzom, którzy podjęli decyzję o umieszczeniu go na oddziale psychiatrycznym na obserwację. 

Reklama

Jeśli w toku prowadzonego postępowania biegły zdecyduje, że mężczyzna był poczytalny w chwili zdarzenia, za kierowanie pod adresem personelu medycznego gróźb z użyciem niebezpiecznego narzędzia może mu grozić do dwóch lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy