Reklama

Śmierć dwóch duchownych z Sosnowca. Nieoficjalnie: Zabójstwo i samobójstwo

Śmierć dwóch duchownych z Sosnowca. Ksiądz miał zabić diakona, zadając mu 12 ciosów nożem, a następnie popełnić samobójstwo - wynika z nieoficjalnych doniesień RMF FM. Mężczyźni mieli być ze sobą skonfliktowani. Sprawą zajmuje się prokuratura, która bada okoliczności zdarzenia. Sekcja zwłok obu duchownych zaplanowana jest na czwartek.

We wtorek wczesnym popołudniem w bramie przy domu katolickim przy ul. Kościelnej w Sosnowcu znaleziono ciało 26-letniego diakona. Miało liczne obrażenia, wskazujące na zabójstwo. Na miejscu przeprowadzono oględziny. Dotychczas postępowanie prowadziła sosnowiecka prokuratura rejonowa.

Prokuratura: Nie żyje diakon i ksiądz

- Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu przejęła to postępowanie z uwagi na wagę i charakter tego przestępstwa. Dzisiaj rano prokurator wydał postanowienie o wszczęciu śledztwa w kierunku zbrodni zabójstwa. Wydał też postanowienia o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej, celem przeprowadzenia sekcji zwłok - powiedział w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski.

Reklama

Prokurator potwierdził, że prowadzone jest też drugie postępowanie, które również przejęła sosnowiecka prokuratura okręgowa. Zostało ono wszczęte w związku z informacją, że we wtorek doszło do śmiertelnego potrącenia przez pociąg innego mężczyzny. Prokuratura początkowo informowała, że ze względu na stan zwłok konieczne będą badania genetyczne, później przekazała, że ciało udało się jednak zidentyfikować, bez badań DNA. - Potwierdziliśmy tożsamość, jest to ksiądz - powiedział rzecznik.

Sosnowiec. Śmierć diakona i księdza. Sekcja w czwartek

Również w środę 8 marca po południu prokuratura poinformowała, że sekcja zwłok obu duchownych zaplanowana została na najbliższy czwartek

- Obie sekcje zwłok zostaną przeprowadzone jutro rano w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach - przekazał rzecznik prokuratury w Sosnowcu Waldemar Łubniewski.

Nieoficjalnie: Ksiądz zabił diakona, a potem popełnił samobójstwo

Radio RMF FM nieoficjalnie informuje, że między diakonem a księdzem miało dojść do konfliktu, w efekcie którego ksiądz zamordował diakona, a następnie popełnił samobójstwo. Duchowny miał zadać diakonowi 12 ciosów nożem.

We wtorek biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej poinformował, że 7 marca doszło do tragicznej śmierci dwóch duchownych - diakona i księdza. Biskup poprosił wiernych o modlitwę w intencji duchownych.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sosnowiec | zabójstwo | samobójstwo | ksiądz | biskup

Reklama

Reklama

Reklama