Reklama

Śląskie: Zatrzymano czterech Afgańczyków. Przekroczyli granicę w ciężarówce

Czterech Afgańczyków zatrzymanych przez Straż Graniczną w Myszkowie w Śląskiem - informuje RMF FM. Do Polski mężczyźni dotarli w naczepie ciężarówki. Dostali się do niej w Serbii. W Myszkowie zatrzymano ich na terenie firmy, gdzie ciężarówka miała być rozładowana.

Cudzoziemcy zostali znalezieni przez pracowników ochrony na terenie jednej z myszkowskich firm, podczas rozładunku serbskiej ciężarówki. Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i oświadczyli, że są obywatelami Afganistanu. Podczas przesłuchania, przeprowadzonego w obecności tłumacza, ustalone zostały dane osobowe oraz obywatelstwo obcokrajowców. Cudzoziemcy do Polski przyjechali ciężarówką, która jechała z Serbii. Tam podczas postoju ciężarówki na parkingu dostali się do wnętrza naczepy.

Obywatelom Afganistanu przedstawiono zarzuty nielegalnego przekroczenia. Przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.

Reklama

Trzech zatrzymanych mężczyzn zostało przekazanych stronie słowackiej. Czwarty natomiast, na mocy postanowienia sądu, został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

(mch)

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy