Reklama

Reklama

Śląskie: Zabójstwo trzyosobowej rodziny pod Częstochową. Policja szuka podejrzanego

Policjanci znaleźli trzy ciała w domu jednorodzinnym w miejscowości Borowce pod Częstochową. Ofiary to 44-letni rodzice oraz ich 17-letni syn. Funkcjonariusze opublikowali wizerunek 52-letniego Jacka Jaworka podejrzanego o zabójstwo.

Do tragedii miało dojść po awanturze domowej w nocy z piątku na sobotę.

- 46 minut po północy policjanci otrzymali informację o awanturze w domu w miejscowości Borowce w gminie Dąbrowa Zielona. Na miejscu ujawnili ciała trzech osób: 44-letniego mężczyzny, kobiety w podobnym wieku oraz ich 17-letniego syna - powiedział w sobotę mł. asp. Kamil Sowiński z zespołu prasowego częstochowskiej policji.

Dodał, że policja prowadzi w tej sprawie intensywne czynności śledcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

Według informacji RMF FM, które jako pierwsze informowało o zdarzeniu, wszystkie ofiary miały rany postrzałowe, a prawdopodobny zabójca odjechał z miejsca zdarzenia.

Reklama

- Wstępne oględziny wskazują, że osoby te poniosły śmierć w wyniku ran postrzałowych - powiedział rzecznik częstochowskiej prokuratury prok. Tomasz Ozimek, potwierdzając tym samym wcześniejsze nieoficjalne informacje. 

Dodał, że w chwili zabójstwa w mieszkaniu był jeszcze młodszy, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który opuścił dom i schronił się u rodziny. 

Śledczy nie podają na razie bliższych informacji na temat okoliczności tragedii i potencjalnego motywu zbrodni. Z nieoficjalnych doniesień częstochowskich mediów wynika, że podejrzewany o zabójstwo Jacek Jaworek wcześniej pracował w Niemczech, zaś powodem sprzeczki mogły być rozliczenia finansowe. Prokuratura i policja nie komentują tych informacji.

Poszukiwanie sprawcy

"Częstochowscy policjanci na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie poszukują Jacka Jaworka, 52-letniego mieszkańca Częstochowy, podejrzanego o zabójstwo trzech osób" - przekazała policja.

W akcji poszukiwawczej wykorzystywane są dwa śmigłowce, dron i psy tropiące. W sobotę po południu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało alert, informujący o poszukiwaniach Jacka Jaworka, wraz z jego fotografią. Informację adresowano do mieszkańców trzech graniczących ze sobą województw: śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Mieszkańcy tych regionów otrzymali także smsy z ostrzeżeniem dotyczącym poszukiwań niebezpiecznego przestępcy i linkiem do informacji śląskiej policji na ten temat.

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

Jak poinformował prok. Ozimek, poszukiwany należy do rodziny ofiar - od pewnego czasu mieszkał z nimi w domu w miejscowości Borowce w powiecie częstochowskim.

Policjanci zabezpieczają ślady na miejscu zbrodni. Zlecona zostanie sekcja zwłok ofiar.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama