Reklama

Reklama

Śląskie: Wulgarny napis na drzwiach kaplicy. Jest zarzut

Zarzut obrazy uczuć religijnych usłyszała 20-latka z Dąbrowy Górniczej, która umieściła wulgarny napis na drzwiach kaplicy cmentarnej w Sosnowcu. Za obrazę uczuć religijnych grozi jej kara dwóch lat więzienia.

"Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku na cmentarzu parafialnym przy ul. Zuzanny w Sosnowcu. W toku czynności zabezpieczono między innymi zapisy monitoringu. Widać na nich, jak grupa kilku osób odwiedza sosnowiecki cmentarz. W pewnym momencie jedna z kobiet niszczy drzwi kaplicy, malując na nich wulgarny napis" - poinformowała sosnowiecka policja.

Reklama

Kryminalni z tamtejszej komendy ustalili tożsamość wszystkich osób, które były wtedy w pobliżu kaplicy. To młodzi ludzie w wieku od 17 do 20 lat, pochodzący z Dąbrowy Górniczej.

"Ustalono również, która z uczestniczek 'wizyty' na cmentarzu dopuściła się zniszczenia drzwi kaplicy. Na podstawie zebranych materiałów prokurator zakwalifikował ten czyn jako obrazę uczuć religijnych, znieważający publicznie przedmiot czci religijnej" - informuje policja.

20-latka, po przedstawieniu jej zarzutów przyznała się do winy, jednak nie potrafiła wytłumaczyć motywów swego postępowania. Może jej grozić kara do dwóch lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje