Reklama

Reklama

Śląskie: Traktowali nastolatkę jak "żywy towar". Usłyszeli zarzut handlu ludźmi

Dwaj mężczyźni ze Śląska usłyszeli zarzuty handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu. Wykorzystując trudną sytuację życiową nastolatki, zaczęli ją stręczyć w różnych miejscach w Polsce i za granicą. Sutenerzy mają 32 i 38 lat i - poinformowała śląska policja.

Jak poinformował w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Przez rok kompletowali oni i weryfikowali kolejne informacje i dowody.

Reklama

Jak wynika z ustaleń postępowania, w 2015 roku 32-latek zwerbował 18-letnią wówczas kobietę do uprawiania prostytucji, wykorzystując jej krytyczne położenie wynikające z trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

"Nastolatka trafiła na mężczyznę przypadkiem, kiedy poszukiwała pracy. Poprzez znajomych nawiązała kontakt z mężczyzną, który miał ją zatrudnić. Dopiero później kobieta dowiedziała się, że 'praca', którą ma rozpocząć, związana jest z prostytucją. Była wykorzystywana do jej uprawiania w różnych klubach oraz miejscach na terenie Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec i traktowana dosłownie jak 'żywy towar'" - opisują śląscy policjanci.

Uczynili ze stręczenia stałe źródło dochodu

Po jakimś czasie 32-latek przekazał kobietę 38-latkowi, który czerpał korzyści materialne z uprawiania przez nią prostytucji na Śląsku. Cały proceder miał miejsce w latach 2015-2017, a z nielegalnej działalności obaj sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Gdy kryminalni wpadli na trop przestępców, ustalili, że młodszy z nich odbywa karę pozbawienia wolności. W maju usłyszał dwa zarzuty o przestępstwa handlu ludźmi. Drugiego z mężczyzn, 38-latka, śledczy policjanci zatrzymali we wrześniu. Usłyszał on zarzut handlu ludźmi oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji.

Na wniosek prokuratury katowicki sąd aresztował obu podejrzanych. Za handel ludźmi oraz czerpanie korzyści z nierządu grozi im od trzech do nawet 15 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama