Reklama

Reklama

Śląskie: Traktowali nastolatkę jak "żywy towar". Usłyszeli zarzut handlu ludźmi

Dwaj mężczyźni ze Śląska usłyszeli zarzuty handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu. Wykorzystując trudną sytuację życiową nastolatki, zaczęli ją stręczyć w różnych miejscach w Polsce i za granicą. Sutenerzy mają 32 i 38 lat i - poinformowała śląska policja.

Jak poinformował w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Przez rok kompletowali oni i weryfikowali kolejne informacje i dowody.

Jak wynika z ustaleń postępowania, w 2015 roku 32-latek zwerbował 18-letnią wówczas kobietę do uprawiania prostytucji, wykorzystując jej krytyczne położenie wynikające z trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

"Nastolatka trafiła na mężczyznę przypadkiem, kiedy poszukiwała pracy. Poprzez znajomych nawiązała kontakt z mężczyzną, który miał ją zatrudnić. Dopiero później kobieta dowiedziała się, że 'praca', którą ma rozpocząć, związana jest z prostytucją. Była wykorzystywana do jej uprawiania w różnych klubach oraz miejscach na terenie Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec i traktowana dosłownie jak 'żywy towar'" - opisują śląscy policjanci.

Reklama

Uczynili ze stręczenia stałe źródło dochodu

Po jakimś czasie 32-latek przekazał kobietę 38-latkowi, który czerpał korzyści materialne z uprawiania przez nią prostytucji na Śląsku. Cały proceder miał miejsce w latach 2015-2017, a z nielegalnej działalności obaj sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Gdy kryminalni wpadli na trop przestępców, ustalili, że młodszy z nich odbywa karę pozbawienia wolności. W maju usłyszał dwa zarzuty o przestępstwa handlu ludźmi. Drugiego z mężczyzn, 38-latka, śledczy policjanci zatrzymali we wrześniu. Usłyszał on zarzut handlu ludźmi oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji.

Na wniosek prokuratury katowicki sąd aresztował obu podejrzanych. Za handel ludźmi oraz czerpanie korzyści z nierządu grozi im od trzech do nawet 15 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy