Reklama

Reklama

Śląskie: Pożar w kamienicy. Jedna osoba nie żyje

Jedna osoba nie żyje, a kolejna trafiła z poparzeniami do szpitala w wyniku pożaru, który wybuchł w niedzielę wieczorem w mieszkaniu na parterze kamienicy w Mysłowicach. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków.

Jak podał rzecznik mysłowickiej straży pożarnej mł. bryg. Wojciech Chojnowski, do pożaru doszło w budynku wielorodzinnym przy ul. Wysockiego. Z płonącego mieszania strażacy wynieśli trzy osoby. Jedna z nich zmarła - podjęta reanimacja nie powiodła się. Druga poszkodowana osoba trafiła z poparzeniami do szpitala, trzecia nie wymagała hospitalizacji.

Reklama

Dwaj inni mieszkańcy kamienicy opuścili płonący budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Początkowo podejrzewano, że w mieszkaniu doszło do wybuchu butli z gazem. W trakcie akcji strażacy odnaleźli i schłodzili 11-kilogramową butlę gazową. Przyczyny pojawienia się ognia ma wyjaśnić policyjne postępowanie z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

- Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić, co było przyczyną pożaru - powiedział w niedzielę wieczorem rzecznik mysłowickich strażaków. Po ugaszeniu pożaru strażacy oddymili i przewietrzyli budynek oraz sprawdzili pozostałe mieszkania.

Według informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, minionej doby w woj. śląskim doszło do kilku potencjalnie groźnych pożarów.

W sobotę późnym wieczorem w ogniu stanęło mieszkanie na trzecim piętrze kamienicy przy ul. Józefczaka w Bytomiu. Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców, sytuacja została szybko opanowana. W niedzielę wcześnie rano paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze domu przy ul. Górniczej w Rudzie Śląskiej - przed przybycie strażaków ewakuowało się 12 osób. Akcja gaśnicza trwała niespełna godzinę, nie było poszkodowanych.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje