Reklama

Śląskie: Pożar w kamienicy. Ewakuowano 14 osób

14 osób, w tym pięcioro zostało ewakuowanych z kamienicy w Zabrzu po wybuchu pożaru, do którego doszło w nocy z wtorku na środę.

Strażacy podają, że ogień w kamienicy pojawił się po godzinie 3 rano. 

- Ratownicy otrzymali zgłoszenie o godzinie 3:38. Na miejsce zadysponowano początkowo 3 zastępy straży pożarnej - powiedział rzecznik straży pożarnej w Zabrzu st. kpt. Wojciech Strugacz.

Dodał, że gdy na miejscu pojawili się strażacy, okazało się, że pożar jest już rozwinięty. Podjęto więc decyzję o zadysponowaniu kolejnych zastępów. 

- W sumie na miejscu pracowało 9 zastępów, łącznie 30 ratowników - mówił rzecznik.

Pożar kamienicy w Zabrzu. Ewakuowano 14 osób

Ogień pojawił się na dachu i poddaszu budynku i objął w sumie 200 metrów kwadratowych

Reklama

Z budynku ewakuowano 14 osób, w tym pięcioro dzieci. - Te osoby, ze względu na warunki atmosferyczne, schroniły się w podstawionym w tym celu autobusie. 

Nie ma informacji o rannych

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został ranny, budynek będzie jeszcze jednak dokładnie przeszukany. Na chwilę obecną strażacy nie podają, co mogło być przyczyną pojawienia się ognia, wyjaśni to dalsze postępowanie. 

Na miejscu wciąż są strażacy, którzy dogaszają elementy budynku. Strugacz wyjaśnił, że akcja jest długotrwała ze względu na drewniane elementy poddasza, które muszą być dokładnie zalane.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pożar | Zabrze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy