Reklama

Reklama

Śląskie: Pijana, z puszką piwa prowadziła samochód. Była poszukiwana

Jechała samochodem kompletnie pijana z puszką piwa w ręce. Kiedy została zatrzymana przez patrol policji, okazało się, że nie ma też prawa jazdy. Ma za to zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwana przez sąd za wcześniej popełnione przestępstwo.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, do zatrzymania 43-letniej kobiety doszło dzięki szybkiej reakcji innej mieszkanki gminy Załuski, która przejeżdżając przez miejscowość Wilamy, zwróciła uwagę na poruszającego się w tym samym kierunku całą szerokością jezdni opla, którego kierująca w czasie wyprzedzania piła piwo z puszki.

- Kobieta, nie zastanawiając się długo, w bezpieczny sposób zmusiła do zatrzymania kierującą oplem 43-latkę i wezwała na miejsce dzielnicowych z miejscowego posterunku - przekazała rzeczniczka płońskiej policji. Jak dodała, badanie na trzeźwość wykazało w organizmie zatrzymanej kobiety ponad 3 promile alkoholu.

Reklama

Karana i poszukiwana

- Okazało się też, że 43-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów i jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Ponadto pojazd, którym kierowała kobieta nie ma wymaganego ubezpieczenia - podkreśliła kom. Drężek-Zmysłowska.

Rzeczniczka płońskiej policji wyjaśniła, że po wytrzeźwieniu zatrzymana, zgodnie z zarządzeniem sądu, zostanie przewieziona do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 120 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo - jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jak dodała, kom. Drężek-Zmysłowska w związku z zatrzymaniem 43-latki, która kierując samochodem, mimo zakazu, była ponownie nietrzeźwa, czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, skąd zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu - kobiecie może grozić dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje