Reklama

Śląskie: Nocne pożary w Częstochowie i Żywcu, ewakuacja mieszkańców

22 osoby zostały ewakuowane z powodu dwóch pożarów, do których doszło w nocy z soboty na niedzielę w Częstochowie i nad Jeziorem Żywieckim. Pięć osób trafiło do szpitala. Po pożarze budynku wielorodzinnego w Częstochowie wyłączono w nim z użytkowania 21 lokali.

Jak podało w niedzielę rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, działające przy wojewodzie śląskim, zgłoszenie o pożarze przy ul. Limanowskiego w Częstochowie odnotowano o godz. 01.30. Palił się budynek wielorodzinny, trzykondygnacyjny. Ewakuowano z niego łącznie 14 osób, z których 5 trafiło do szpitala.

Według służb wojewody, 21 lokali mieszkalnych z budynku w dzielnicy Raków, w którym doszło do pożaru, decyzją nadzoru budowlanego wyłączono z użytkowania. 6 osób znalazło schronienie w lokalach zorganizowanych przez miasto, pozostałe udały się do rodzin.

Reklama

Do kolejnego pożaru doszło niespełna dwie godziny później w domu jednorodzinnym przy ul. Rolniczej w miejscowości Bierna, położonej nad Jeziorem Żywieckim. Z objętego ogniem domu jednorodzinnego ewakuowano osiem osób, w tym jedno dziecko. Żadna z nich nie wymagała pomocy lekarskiej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy