Reklama

Reklama

Śląskie: Nielegalne wyścigi. Policja skontrolowała ponad 300 pojazdów

329 skontrolowanych pojazdów, 131 wykroczeń i 33 zatrzymane dowody rejestracyjne - to bilans po weekendowej próbie zorganizowania nielegalnych wyścigów na parkingu jednego z centrów handlowych w Zabrzu.

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, wspierani przez mundurowych z innych jednostek, udaremnili w miniony weekend próbę zorganizowania nielegalnych wyścigów na parkingu jednego z centrów handlowych.

Mundurowi skontrolowali 329 pojazdów, ujawniając 131 wykroczeń i zatrzymując 33 dowody rejestracyjne. Okazało się, że jeden z kierowców miał aktualny zakaz kierowania pojazdami - podała we wtorek zabrzańska policja.

"Nielegalne wyścigi to przede wszystkim duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego też mundurowi nie dopuścili do ich rozpoczęcia. Przeprowadzona w niedzielę na parkingu centrum handlowego przy ulicy Szkubacza akcja, nadzorowana przez zastępcę naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, to wyraźny przekaz dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy poza torami wyścigowymi" - oświadczyli policjanci.

Reklama

Zły stan techniczny pojazdów

Na miejsce pojechali funkcjonariusze z zabrzańskiej drogówki, wspierani przez policjantów z Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej Rybnika, katowickiego oddziału prewencji Policji i Komisariatu Autostradowego w Gliwicach przystąpili do sprawdzania kierowców i ich tuningowanych pojazdów. Po kontrolach zatrzymali aż 33 dowody rejestracyjne. Policjanci odnotowali też 131 wykroczeń, głównie związanych ze stanem technicznym pojazdów.

"W trakcie prowadzonych działań zatrzymano też jednego kierującego, który prowadził samochód pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo, jakim jest załamanie zakazu sądowego" - dodali policjanci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy