Reklama

Reklama

Śląskie: Kradzież sieci trakcyjnej. Utrudnienia na kolei

Kilometr kolejowej sieci trakcyjnej ukradli w środę nad ranem złodzieje między Herbami Nowymi a Pankami w woj. śląskim. Wprowadzono tam zastępczą komunikację autobusową. Ruch kolejowy ma zostać przywrócony do północy - przekazała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jacek Karniewski z PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że na odcinku Herby Nowe-Panki dokonano kradzieży około 300 metrów sieci. Ruch pociągów na tym odcinku został wstrzymany. 

"Natychmiast na miejsce zostały skierowane dwa pociągi sieciowe do naprawy sieci. Pracują również służby techniczne" - przekazał Karniewski. 

Informację o kradzieży przekazano po godz. 4. 

Przewoźnik regionalny na trasie między Herbami Nowymi i Pankami wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Do autobusów przesiądą się pasażerowie sześciu pociągów. Dwa pociągi Intercity relacji Poznań-Katowice i Katowice-Poznań pojadą zmienioną trasą, przez Kluczbork, Lubliniec i Kalety.

Reklama

Podróżni w pociągach i na peronach są na bieżąco informowani o zmianach w rozkładzie jazdy na tej trasie.

O kradzieży została poinformowana Straż Ochrony Kolei i policja.

PKP Polskie Linie Kolejowe planują przywrócić ruch kolejowy na tym odcinku do północy - podsumował Karniewski.

Pojedynczy tor między Herbami Nowymi a Pankami to części linii kolejowej nr 181. Przez kilka kilometrów wiedzie odludnymi terenami w północnej części woj. śląskiego (powiaty lubliniecki i kłobucki). W poprzednich latach dochodziło tam już do kradzieży sieci trakcyjnej i wynikających z tego utrudnień.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy