Reklama

Reklama

Śląskie: Kobieta wpadła pod pociąg

Tory kolejowe pomiędzy stacjami Katowice-Ligota a Tychy Lodowisko są zablokowane po śmiertelnym potrąceniu kobiety. Wszystkie przedpołudniowe pociągi poruszające się tą trasą zastąpione zostały autobusami; pozostałe składy korzystają z objazdów - wynika z informacji spółki Koleje Śląskie.

Szlak kolejowy między Katowicami-Ligotą a Tychami został w poniedziałek rano zablokowany po śmiertelnym potrąceniu osoby postronnej przez pociąg PKP Intercity z Warszawy Wschodniej do czeskiego Bohumina. Kolejarze szacują, że utrudnienia mogą potrwać do południa.

"Obecnie odwołane zostały wszystkie pociągi Kolei Śląskich na linii Katowice-Tychy-Katowice. Wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa" - poinformował Grzegorz Biernacki z zespołu prasowego Kolei Śląskich. 

Które połączenia zastąpiono autobusami?

Autobusem zastąpiono pociąg odjeżdżający o 10.38 z Katowic do stacji Tychy Lodowisko, a także pociągi do Katowic i Sosnowca, odjeżdżające spod tyskiego lodowiska o 10.18, 10.49 oraz 11.18. Lista połączeń może się zmienić.

Reklama

"Pociągi jadące z kierunków: Zwardoń, Cieszyn, Bielsko-Biała kierowane będą prawdopodobnie trasą okrężną przez Katowice-Murcki" - poinformował Biernacki. Dla pasażerów oznacza to co najmniej kilkunastominutowe opóźnienia.  

Pociągi Intercity jadą objazdami

Odcinek między Katowicami a Tychami to część jednego z najpopularniejszych w regionie szlaków kolejowych, łączących Śląsk z Podbeskidziem i Żywiecczyzną. Korzystają z niego również pociągi międzynarodowe jadące m.in. do Czech i Austrii.

Jak wcześniej poinformowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, pociągi Intercity kierowane są objazdami przez Katowice-Kostuchnę oraz Orzesze-Jaśkowice. Pociągi są opóźnione.

Do potrącenia kobiety doszło w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia przez torowisko. Na miejscu trwają czynności służb kolejowych i policji, przy udziale prokuratora. Wyjaśniane są okoliczności porannego wypadku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy