Reklama

Reklama

Śląskie: Ewakuacja po wybuchu gazu. Są poszkodowani

W wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w niedzielę w Zawierciu, uszkodzonych zostało siedem mieszkań. Ewakuowano 20 osób, a cztery zostały ranne.

Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w niedzielę po południu na ostatnim piętrze dwupiętrowego budynku mieszkalnego w Zawierciu (Śląskie). 

Jak poinformował oficer prasowy zawierciańskiej straży pożarnej asp. Grzegorz Nowak, wybuch uszkodził jedną z wewnętrznych ścian budynku. Poważnie poparzony został mężczyzna znajdujący się w mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji. Natomiast kobieta z sąsiedniego mieszkania została przygnieciona gruzem z uszkodzonej ściany.

- Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast kobieta została uwolniona spod gruzów i przewieziona do szpitala karetką - relacjonował rzecznik. Po wybuchu poszkodowani byli przytomni.

Reklama

Kiedy wrócą do mieszkań?

Ranne zostały także dwie inne osoby, które jednak nie odniosły poważniejszych obrażeń - jedna z nich jest lekko poparzona.

W sumie uszkodzonych zostało siedem mieszkań. Stan budynku oceni niebawem inspektor nadzoru budowlanego. Ewakuowano 20 lokatorów domu przy ul. Szymańskiego - na razie nie wiadomo, czy i kiedy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej; sytuacja jest opanowana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy