Reklama

Reklama

Śląskie: Ciało górnika leżało całą noc przed kopalnią. Lekarz nie przyjechał z powodu pomyłki w karcie

Od późnych godziny wieczornych w środę do czwartkowego poranka policjanci z Katowic pilnowali przed kopalnią Wesoła-Mysłowice ciała zmarłego 58-latka. Lekarz, który powinien wystawić kartę zgonu, odmówił przyjazdu na miejsce z powodu błędu w karcie informacyjnej wypisanej przez zespół karetki.

- Przed godz. 23 w środę otrzymaliśmy zgłoszenie, że przed kopalnią Wesoła-Mysłowice zasłabł mężczyzna. Mimo reanimacji przez zespół medyczny, 58-latek zmarł - poinformowała Polsat News mł. asp. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Doszło do pomyłki

Ratownicy medyczni wypisali kartę informacyjną podjętych czynności, następnie kartę zgonu powinien wystawić jedyny dyżurujący wówczas lekarz. Ten nie pojawił się jednak na miejscu.

Reklama

Odmówił przyjazdu twierdząc, że to nie jego rejon działań. Stało się tak, gdyż w karcie wypisanej przez zespół karetki jako miejsce zdarzenia wpisano kopalnię Mysłowice-Wesoła, a nie miasto Katowice, na terenie którego leżało ciało górnika.

- Niestety ludzki błąd, ratownicy wykonują naprawdę ciężką pracę, są zmęczeni. Miejscem wpisanym w karcie informacyjnej zasugerowała się lekarka ze szpitala w Murckach, która tej nocy miała uprawnienia do wystawiania karty zgonu i odmówiła przyjazdu - dodała  mł. asp. Żyłka.

Kartę zgonu wystawiono następnego dnia

Rzeczniczka zaznacza, że policjanci wielokrotnie kontaktowali się z lekarką, wysłali również radiowóz do szpitala, aby przywieźć ją na miejsce zdarzenia, by mogła wystawić kartę zgonu, ale bezskutecznie.

Policjanci więc od godz. 23 w środę do godz. 8:30 rano w czwartek pilnowali zwłok zmarłego mężczyzny. Po przyjściu do pracy kartę zgonu wystawił lekarz z kopalni. Wówczas, w ciągu kilkunastu minut, zakład pogrzebowy zabrał ciało zmarłego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy