Reklama

Śląskie: CBA zatrzymało trzy osoby. Miały działać na niekorzyść Węglokoksu Kraj

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z woj. śląskiego zatrzymali byłego wiceprezesa i dwóch byłych prokurentów spółki Węglokoks Kraj. Prokuratura zarzuca całej trójce działanie na szkodę firmy i niekorzystną sprzedaż węgla.

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA w woj. śląskim. To pierwsze działania CBA w tej sprawie. Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali doprowadzeni do nadzorującej postępowanie Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Szkody na ponad 28 milionów zł

Według śledczych zatrzymani jako osoby zarządzające spółką nie dopełnili ciążących na nich obowiązków oraz przekroczyli udzielone im uprawnienia w związku z zawarciem trzech umów na sprzedaż miału węglowego.

Umowy miały zostać zawarte na trzy lata. Zdaniem śledczych niekorzystne warunki umowy spowodowały ponad 28 mln zł szkody w majątku spółki.

Reklama

Zobacz także: Gang oszustów w klubach go-go. Wśród aresztowanych czynni policjanci

Możliwe kolejne zatrzymania

Prokuratura przedstawiła wszystkim trzem zatrzymanym przez CBA byłym pracownikom Weglokoksu Kraj zarzuty działania na szkodę spółki, a prokurator zdecydował zastosować wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Wydział zaznaczył, że postępowanie ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy