Reklama

Reklama

Śląskie: Akt oskarżenia przeciwko członkom "Psychofans"

Do Sądu Okręgowego w Gliwicach został skierowany kolejny akt oskarżenia przeciwko pseudokibicom Ruchu Chorzów, tzw. Psycho Fans. Oskarżony został Michał B. "Bugol" i dwie inne osoby. Prokuratura Krajowa zarzuca im m.in. handel amfetaminą i zlecenie okaleczenia jednego z członków gangu, który chciał opuścić jego szeregi.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Jak podał Dział Prasowy PK, akt oskarżenia przeciwko Michałowi B. pseudonim Bugol oraz dwóm innym osobom został skierowany do Sądu Okręgowego w Gliwicach.

"Prokurator oskarżył trzy osoby o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków w tym przede wszystkim amfetaminy. Aktem oskarżenia objęto także kwestię zlecenia okaleczenia jednego z członków grupy, który zdecydował się na opuszczenie jej szeregów. Ujawnienie przestępstw objętych aktem oskarżenia było możliwe, dzięki zeznaniom świadka koronnego Pawła A." - podała Prokuratura Krajowa. Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są kara do 12 lat więzienia.

Reklama

Śledztwo wobec pozostałych członków grupy, do której należał "Bugol", wciąż jest kontynuowane. Aktualnie podejrzanych jest 65 osób.

"Psychofans" działała od 2014 r.

Grupa pseudokibiców Ruchu Chorzów, znana jako "Psychofans" działała od października 2014 roku do grudnia 2017 roku na terenie województwa śląskiego, małopolskiego i innych, a w szczególności miast takich jak Chorzów, Katowice, Kraków. Trzon grupy "Psychofans" tworzyć miały osoby ze środowiska "grypsujących", czyli takich, które wcześniej były wielokrotnie karane, ściśle przestrzegające reguł subkultury więziennej i nigdy nie współpracujące z organami ścigania.

"W toku śledztwa prokurator ustalił, że zorganizowana grupa przestępcza miała na celu popełnianie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, pobić, bójek z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, przestępstw przeciwko mieniu w tym rozbojów, oszustw, przestępstw przeciwko wolności i wiarygodności dokumentów, przeciwko porządkowi publicznemu, m.in. uprowadzeń dla okupu, oraz przestępstw polegających na obrocie substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi" - podała PK.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy