Reklama

Reklama

Siemianowice Śląskie: Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prosi o pomoc

Policjanci z Siemianowic Śląskich poszukują mężczyzny, który w lipcu z mieszkania w centrum miasta odebrał od 81-letniej kobiety kopertę z gotówką. Oszust działał metodą "na policjanta". Funkcjonariusze opublikowali wizerunek poszukiwanego, zarejestrowanego przez kamerę w jednym ze sklepów. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

W lipcu na telefon stacjonarny 81-letniej siemianowiczanki zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i wypytywał kobietę o pieniądze i biżuterię. Fałszywy policjant ostrzegł seniorkę przed tym, że może zostać okradziona przez grupę złodziei, którzy ją obserwują.

- Seniorka była ostrożna w rozmowie, jednak manipulacja oszusta była tak skuteczna, że uległa jego słowom i zgodziła się przekazać swoje oszczędności w wysokości 22 tys. zł. Oszust poinstruował ją, że do mieszkania przyjdzie osoba, która odbierze pieniądze - opisują mundurowi z Siemianowic Śląskich.

Reklama

Siemianowice Śląskie. Mężczyzna wyłudził od kobiety oszczędności

Zgodnie z ustaleniami, w mieszkaniu 81-latki wkrótce pojawił się około 30-letni mężczyzna, który odebrał od niej kopertę z oszczędnościami. W toku prowadzonych czynności policja uzyskała zapis z monitoringu, na którym został zarejestrowany ten mężczyzna. Zdjęcia te zostały w środę opublikowane na stronach internetowych śląskiej policji.

Policjanci proszą o informacje osoby, które mogłyby przyczynić się do ustalenia danych personalnych poszukiwanego lub miejsca jego pobytu. Można kontaktować się z Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich pod numerem telefonu 47 8531 255 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 112. Skorzystać można również z formy mailowej adresując korespondencję na adres kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl. Policja zapewnia anonimowość.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy