Reklama

Reklama

Rybnik: Zerwane kable energetyczne poraziły mężczyznę

W Rybniku (woj. śląskie) zerwane kable energetyczne poważnie poraziły rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala z poparzeniami trzeciego stopnia. Na miejscu wypadku pracują energetycy i strażacy.

Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku asp. Bogusława Kobeszko, do wypadku doszło w wielkanocny poniedziałek po południu na ulicy Wielopolskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Gliwicką.

- Doszło tam do zerwania kabli energetycznych wzdłuż ulicy. Poszkodowany został znajdujący się w pobliżu rowerzysta, który z poparzeniami trzeciego stopnia trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku - powiedziała rzeczniczka rybnickiej policji.

Obecnie policjanci nie mają informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanego. - Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - dodała asp. Kobeszko. 

Reklama

Na miejsce wezwano służby energetyczne, które miały odciąć dopływ energii i rozpocząć naprawę infrastruktury. Ulica w rejonie wypadku została zablokowana.

Drzewo przewróciło się na linię energetyczną

Jak wcześniej informował lokalny serwis Rybnik.DlaWas.info, w pobliżu ul. Wielopolskiej doszło do pożaru lasu po tym, gdy - z powodu silnego wiatru - doszło do przewrócenia się drzewa na linię energetyczną, od czego zajęła się ściółka leśna.

- Drzewo oparło się na linię wysokiego napięcia, przyiskrzyło i delikatnie się zapaliło, jest to drobny pożar. Niestety, jest jedna osoba poszkodowana po zerwaniu linii energetycznej - mówił dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, cytowany przez serwis.

Silne podmuchy wiatru

W poniedziałek w woj. śląskim wieje silny wiatr. 

W niedzielę Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące wiatru, obowiązujące w poniedziałek do późnego wieczoru. Prognozowano wystąpienie wiatru z południowego zachodu i zachodu, o średniej prędkości od 25 do 35 km na godzinę, a w porywach nawet do 80 km na godzinę.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama