Reklama

Rybnik: Wybuch w plecaku ucznia. Ponad 250 osób ewakuowanych

W środę z jednej z rybnickich podstawówek ewakuowano ponad 250 osób. Przyczyną był wybuch w plecaku ucznia. Okazało się, że prawdopodobnie eksplodował powerbank podłączony do telefonu.

Ok. 11:00 w środę policja oraz straż pożarna interweniowały w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza przy ul. Cmentarnej w Rybniku. Zgłoszenie, które otrzymały służby, dotyczyło eksplozji podczas jednej z lekcji.

- Przypominało huk petardy - relacjonuje w rozmowie z rybnik.com.pl st. asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Rybnik. Eksplozja w szkole. "W plecaku ucznia"

Jak się okazało, wybuch miał miejsce w plecaku jednego z uczniów. Przed przyjazdem policji i strażaków dyrekcja szkoły zarządziła ewakuację. Budynek szkoły opuściło 225 uczniów oraz 31 dorosłych.

Reklama

Okazało się, że najprawdopodobniej w plecaku jednego z uczniów eksplodował powerbank podłączony do telefonu. Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie.

Policja przestrzega także, że "pozostawianie powerbanku podłączonego dłużej niż to konieczne może prowadzić do przegrzania". 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rybnik | powerbank | szkoła | Eksplozja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy