Reklama

Reklama

Roszków: Samochód wpadł do wody. Nie żyje kobieta

​34-letnia kobieta zginęła w niedzielę nad ranem w samochodzie, który stoczył się do zbiornika wodnego we wsi Roszków w gminie Krzyżanowice, niedaleko Raciborza. Druga znajdująca się w aucie osoba zdołała się uratować - wynika z informacji służb kryzysowych.


Jak powiedział oficer prasowy raciborskiej straży pożarnej bryg. Roland Kotula, zgłoszenie dotyczące samochodu, który stoczył się do zbiornika powstałego po dawnym wyrobisku żwiru, strażacy otrzymali w niedzielę po czwartej rano. W wodzie znalazł się Renault Thalia z dwiema osobami w środku. Mężczyzna zdołał opuścić tonące auto, nie udało mu się jednak wydostać kobiety.

- Samochód osiadł na głębokości około pięciu metrów; 34-letnia kobieta znajdowała się wewnątrz - relacjonował bryg. Roland Kotula.

Ciało kobiety wyciągnęli nurkowie

Na miejsce przyjechały trzy zastępy strażackie z motorówką; następnie dojechały kolejne dwa zastępy ochotniczej straży pożarnej z kolejną łodzią motorową, a także specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Bytomia. Właśnie nurkom udało się wydostać kobietę. Lekarz stwierdził jej zgon.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, samochód został już wyciągnięty na brzeg. Okoliczności wypadku wyjaśnia raciborska policja.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje