Reklama

Reklama

RMF24: Ustalono tożsamość kobiety zamordowanej w katowickim parku

Katowiccy policjanci ustalają okoliczności śmierci 62-letniej kobiety, której ciało znaleziono wczoraj tuż po godzinie 13:00 w rejonie ulicy Pięknej w Katowicach. Proszą o kontakt wszystkie osoby, które przebywały w tym rejonie oraz mogą mieć informacje na ten temat.

Policjanci pod nadzorem prokuratora do późnych godzin nocnych prowadzili na miejscu czynności śledcze. Użyto urządzenia do wykrywania metali.

Udało się już ustalić tożsamość kobiety. Ofiarą okazała się być 62-letnia mieszkanka Katowic, która wyszła na spacer z psem.

Wiadomo, że kobieta mieszkała w pobliżu, a od wyjścia z domu do momentu znalezienia jej ciała nie minęło więcej niż 20 minut. Ofierze nic nie ukradziono.

- Miała przy sobie klucze do mieszkania i telefon komórkowy - mówi Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Reklama

Dziś policja raz jeszcze szuka w tym rejonie parku przedmiotu, którym ktoś mógł podciąć kobiecie gardło.

Sekcja zwłok potwierdziła, że kobieta zginęła w wyniku zabójstwa. Ktoś podciął jej gardło i kobieta się wykrwawiła. Na jej ciele były też inne rany zadane ostrym narzędziem. 

Śledczy proszą o pomoc w ustaleniu okoliczności tragedii. Apelują do osób, które w tym czasie przebywały w rejonie parku Kościuszki o przekazywanie informacji na temat podejrzanych osób i zdarzeń w tej okolicy.

Proszą o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Katowicach lub najbliższą jednostką policji (nawet anonimowo) pod numerami telefonu 997, 112 lub 32-200 2555.

(j.)

Marcin Buczek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy