Reklama

Reklama

RMF: Po 13 latach od katastrofy hali MTK bliscy ofiar otrzymają odszkodowania

13 lat po zawaleniu się hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie bliscy ofiar otrzymają odszkodowania - informuje RMF FM. Doszło do zawarcia ugody w tej sprawie. W styczniu 2006 pod naporem śniegu zawalił się pawilon, w którym trwały targi gołębi. Zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.

Małżonkowie, rodzice i dzieci ofiar katastrofy otrzymają po 200 tys. zł., rodzeństwo po 50 tys. złotych.

Jest to efekt ugody zawartej ze Skarbem Państwa przez  87 osób - bliskich ofiar, reprezentowanych przez mec. Adama Cara, którzy przystąpili do pozwu zbiorowego. Ugoda jest konsekwencją wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który w styczniu tego roku prawomocnie przesądził o odpowiedzialności Skarbu Państwa za katastrofę. 

Według prezydenta Chorzowa reprezentującego Skarb Państwa do poszkodowanych trafi w sumie 15 mln złotych. Pieniądze mają być wypłacone do końca grudnia.

Reklama

Największa katastrofa budowlana w historii Polski

Do katastrofy hali MTK doszło w styczniu 2006 r. Była to największa katastrofa budowlana w historii Polski. Po zawaleniu się dachu hali zginęło 65 osób uczestniczących w targach gołębi pocztowych, a ponad 140 zostało rannych, w tym 26 doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Proces karny w sprawie katastrofy toczył się od maja 2009 r. i był jednym z największych w historii śląskiego wymiaru sprawiedliwości. 

Anna Kropaczek

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje