Reklama

Reklama

RMF: Po 13 latach od katastrofy hali MTK bliscy ofiar otrzymają odszkodowania

13 lat po zawaleniu się hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie bliscy ofiar otrzymają odszkodowania - informuje RMF FM. Doszło do zawarcia ugody w tej sprawie. W styczniu 2006 pod naporem śniegu zawalił się pawilon, w którym trwały targi gołębi. Zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.

Małżonkowie, rodzice i dzieci ofiar katastrofy otrzymają po 200 tys. zł., rodzeństwo po 50 tys. złotych.

Jest to efekt ugody zawartej ze Skarbem Państwa przez  87 osób - bliskich ofiar, reprezentowanych przez mec. Adama Cara, którzy przystąpili do pozwu zbiorowego. Ugoda jest konsekwencją wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który w styczniu tego roku prawomocnie przesądził o odpowiedzialności Skarbu Państwa za katastrofę. 

Według prezydenta Chorzowa reprezentującego Skarb Państwa do poszkodowanych trafi w sumie 15 mln złotych. Pieniądze mają być wypłacone do końca grudnia.

Reklama

Największa katastrofa budowlana w historii Polski

Do katastrofy hali MTK doszło w styczniu 2006 r. Była to największa katastrofa budowlana w historii Polski. Po zawaleniu się dachu hali zginęło 65 osób uczestniczących w targach gołębi pocztowych, a ponad 140 zostało rannych, w tym 26 doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Proces karny w sprawie katastrofy toczył się od maja 2009 r. i był jednym z największych w historii śląskiego wymiaru sprawiedliwości. 

Anna Kropaczek

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy