Reklama

Reklama

Remont głównego szlaku turystycznego na Babiej Górze

Rozpoczął się remont popularnego wśród turystów czerwonego szlaku na odcinku od Krowiarek do Sokolicy w rejonie Babiej Góry. Główny Szlak Beskidzki wiedzie od Ustronia w Beskidzie Śląskim przez Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki i Niski do Wołosatego w Bieszczadach.

Odcinek babiogórski szlaku będzie nieczynny do 10 lipca. - Dojście z Polany Krowiarki na Sokolicę jest możliwe szlakiem niebieskim (Górny Płaj), a potem szlakiem zielonym (Perć Przyrodników). Również w kierunku Polany Krowiarki prosimy kierować się na szlak zielony, dojście nim do niebieskiego i dalej do Krowiarek. Otwarty dla ruchu turystycznego jest szlak żółty "Akademicka Perć" - poinformował Maciej Mażul z Babiogórskiego Parku Narodowego.

Reklama

Czerwony trakt był w złym stanie. Został rozdeptany przez licznych turystów. W wielu miejscach uszkodziła go spływająca woda. Uszkodzenia zostaną obecnie naprawione. Udrożnione będą także przepusty.

To najdłuższy szlak w polskich górach. Liczy 519 km. Został ukończony w 1929 roku.

Babiogórski Park Narodowy powstał w 1954 roku i obejmuje cały okolice najwyższej góry Beskidów - Babiej Góry (1725 m n.p.m.). W 1977 roku teren ten uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne