Reklama

Reklama

Przedterminowe wybory prezydenta Rudy Śląskiej. Są wstępne wyniki

Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer, dotychczasowi wiceprezydenci Rudy Śląskiej będą ubiegać się o fotel prezydenta miasta w drugiej turze przedterminowych wyborów w tym mieście - wynika z badania late poll Instytutu Badań Samorządowych przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Wyborczej" i portalu LokalnaPolityka.pl. Głosowanie było konieczne w związku ze śmiercią prezydent Grażyny Dziedzic.

Mieszkańcy Rudy Śląskiej wzięli w niedzielę udział w przedterminowych wyborach prezydenta miasta. Przeprowadzenie głosowania było konieczne w związku ze śmiercią prezydent Grażyny Dziedzic.

O wybór ubiegało się siedmioro kandydatów, w większości bezpartyjnych. Uprawnionych do głosowania było około 101,5 tys. mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy mogli głosować do godz. 21. W mieście wyznaczonych było 79 obwodowych komisji wyborczych.

Wiceprezydenci z najlepszym wynikiem wyborczym

W badaniu exit poll, którego wyniki zostały podane po zamknięciu lokali, Michał Pierończyk (wspierany przez PO) uzyskał 35,4 proc. poparcia, a drugi - z wynikiem 30,2 proc. - był Krzysztof Mejer (samorządowy ruch Tak! Dla Polski prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego). 

Reklama

Nie żyje prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic

Trzecie miejsce zajął poseł PiS Marek Wesoły (26,1 proc.).

Ponad 8 proc. poparcia uzyskali w sumie pozostali kandydaci: Maciej Mol (3,7 proc.), Krzysztof Toboła (1,8 proc.), Paweł Dankiewicz (1,5 proc.) i Jolanta Milas (1,3 proc.).

Druga tura głosowania 25 września

Około pół godziny po zakończeniu głosowania podane zostały wyniki sondażu late poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych na zlecenie "Gazety Wyborczej" i portalu LolalnaPolityka.pl. 

"Kolejność najlepszych kandydatów w tym badaniu utrzymała się. Pierończyk uzyskał 35,68 proc. poparcia, Mejer - 29,07, a Wesoły - 27,61 proc." - poinformowała "Rzeczpospolita".

Wstrząs w kopalni Bielszowice. Nie ma kontaktu z dwoma górnikami

Jeśli oficjalne wyniki potwierdzą wyniki z sondażu, to Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer - dwaj dotychczasowi wiceprezydenci Rudy Śląskiej - będą walczyć o stanowisko prezydenta miasta w drugiej turze, która odbędzie się 25 września.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy