Reklama

Reklama

Prokuratura: 12-latka powiedziała, kim jest ojciec jej dziecka

Ojcem dziecka urodzonego przez 12-letnią dziewczynkę jest osoba nieletnia. Tak zeznała 12-latka podczas przesłuchania w środę. Sprawą zajmie się teraz wydział rodzinny i nieletnich bielskiego sądu rejonowego - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w prokuraturze okręgowej w Bielsku-Białej.


Prokurator okręgowy Mariusz Lampart poinformował, że 12-latka została przesłuchana w tzw. niebieskim pokoju, który jest w bielskiej komendzie policji.

"Małoletnia wskazała ojca dziecka. Jest nim osoba nieletnia. W związku z tym faktem sprawa o czyn karalny z art. 200 par. 1 Kodeksu Karnego (seksualne wykorzystanie małoletniego - PAP) zostanie przekazana sądowi rejonowemu w Bielsku-Białej IV wydział Rodzinny i Nieletnich" - poinformował Lampart.

W Polsce obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia jest przestępstwem ściganym z urzędu. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia.

Reklama

"Niebieski pokój" to pomieszczenie przystosowane do przesłuchań dzieci. Jego istotą jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa i możliwie największego komfortu. Przesłuchanie ma najczęściej formę rozmowy dziecka z sędzią, w której uczestniczy także psycholog.

Wcześniej w sprawie przesłuchana została matka dziewczynki.

12-latka urodziła dziecko w bielskim szpitalu w lipcu br. To chłopczyk. Urodził się zdrowy.

Śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z 12-latką prowadzi prokuratura rejonowa Bielsko-Biała - Północ. Bielscy śledczy informowali latem, że pokrzywdzona w wyniku zaistniałego zdarzenia zaszła w ciążę. Do porodu doszło już w trakcie trwającego śledztwa. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył do organów ścigania sąd rodzinny, pod którego opieką była pokrzywdzona.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy