Reklama

Reklama

Pożar w Wodzisławiu Śląskim. Zginęli dwaj starsi mężczyźni

Dwóch ponad 60-letnich mężczyzn zginęło w pożarze, jaki wybuchł rano w dzielnicy Wodzisławia Śląskiego, Zawadzie. Ogień pojawił się w pomieszczeniu przybudówki budynku mieszkalnego.

Pożar odkryto przed godz. 5 rano. Na miejsce przyjechało sześć zastępów strażaków z Wodzisławia Śląskiego i Rydułtów oraz z pobliskich jednostek ochotniczych straży pożarnych. Na czas akcji gaśniczej na pobliskiej drodze wojewódzkiej nr 936 wprowadzono ruch wahadłowy.

Przyczyną zgonów mogło być zaczadzenie

Jak relacjonował st. kpt. Krzysztof Ograbek z wodzisławskiej straży pożarnej, gdy strażacy dotarli na miejsce, to płomienie już dogasały - wcześniej rodzina próbowała samodzielnie gasić pożar, wlewając do płonącego pomieszczenia wodę przez okno, w którym wcześniej wybito szybę. Budynek był jednak silnie zadymiony. Wewnątrz były dwie osoby.

Reklama

Strażacy szybko zlokalizowali pierwszego z mężczyzn, który leżał nieprzytomny blisko drzwi. Drugi poszkodowany - również nieprzytomny - znajdował się nieco dalej. Obaj zostali wyniesieni na zewnątrz. Rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową, która okazała się nieskuteczna. Ofiary to mężczyźni w wieku powyżej 60 lat - przyczyną ich śmierci mogło być zaczadzenie.

Zobacz także: USA: Tragiczny pożar furgonetki na autostradzie. Nie żyje co najmniej sześć osób

Mogło dojść do zaprószenia ognia

Okoliczności powstania pożaru ustali policja, przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. Wiele wskazuje na to, że mogło dojść do zaprószenia ognia. Wykluczono pożar od urządzenia grzewczego. W pomieszczeniu znajdował się niewielki piecyk węglowy, jednak nic nie wskazuje na to, by to on przyczynił się do tragedii.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama