Reklama

Reklama

Poszukiwania zabójcy matki i córki. Ciała znaleziono w ich domu

Wszystko wskazuje na to, że 70-letnia kobieta i jej 48-letnia córka zostały zamordowane. Ich ciała znaleziono we wtorek w ich domu we wsi Gruszewnia niedaleko Kłobucka (śląskie) - potwierdziła śląska policja. Obecnie trwają poszukiwania zabójcy.

- Policjanci i strażacy przeczesują okolice. Zaangażowani są m.in. przewodnicy z psami tropiącymi, do poszukiwań wykorzystywany jest także dron - powiedziała rzeczniczka śląskiej policji, młodszy inspektor Aleksandra Nowara.

Kobiety mieszkały razem w domu jednorodzinnym. Ostatnio widziano je w minioną sobotę, wtedy też kontaktowały się z rodziną. Później już nie dały znaku życia. Gdy we wtorek po południu bliscy postanowili sprawdzić, dlaczego kobiety się nie odzywają, odkryli ciało młodszej z nich. Później okazało się, że nie żyje także jej 70-letnia matka.

Reklama

Policja nie informuje, w jaki sposób zginęły ofiary. Czas i przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Wszczęto śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie. Na miejscu zabezpieczono ślady, wskazujące, że do śmierci obu kobiet przyczyniły się osoby trzecie.

"Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa"

Dla dobra śledztwa policjanci nie podają na razie, czy poszukiwana jest konkretna osoba. - Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa - potwierdziła mł. insp. Aleksandra Nowara.

Policjantów z Kłobucka w poszukiwaniach zabójcy wspierają m.in. z funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z katowickiego Oddziału Prewencji. W przeczesywaniu terenu uczestniczą także strażacy z pobliskich ochotniczych jednostek.

Policja apeluje o kontakt do wszystkich, którzy mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zabójstwa oraz przyczynić się do ujęcia sprawcy zbrodni.

Reklama

Reklama

Reklama