Reklama

Reklama

Pościg za pijanym kierowcą w Pszczynie. Padły strzały

Dopiero strzały oddane przez policjantów w stronę kół samochodu uciekającego 48-latka spowodowały, że się zatrzymał. Mężczyzna był pijany.

O niepokojącym zachowaniu kierowcy poruszającego się drogą wojewódzką nr 935 policję powiadomił inny kierowca. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który namierzył pirata drogowego na odcinku między Żorami a Pszczyną. Mimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych oraz znaków dawanych policyjną tarczą, czyli lizakiem, kierowca się nie zatrzymał - poinformowała sierżant Jadwiga Śmietana z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

W Pszczynie zorganizowano blokadę, która również nie powstrzymała mężczyzny przed dalszą jazdą. Usiłował też potrącić policjanta. W stronę oddalającego się auta funkcjonariusze oddali dziewięć strzałów; samochód w końcu się zatrzymał. 

3 promile alkoholu

Reklama

Kierującym okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. Badanie trzeźwości wykazało u niego ok. 3 promile alkoholu. Został zatrzymany, ale dalsze czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone dopiero, kiedy wytrzeźwieje.

W zajściu nikt nie ucierpiał. Kule trafiły w karoserię samochodu. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokuratura. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy