Reklama

Reklama

Pogodny weekend z atrakcjami

Bardzo dobre warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach - poinformowali ratownicy grupy beskidzkiej GOPR. Synoptycy dodają, że tak będzie też w weekend. W górach będzie pogodnie i ciepło.

Janusz Jawor z katowickiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że popadać może jedynie przelotnie w piątek wieczorem lub w nocy. Sobota będzie słoneczna. Temperatura wyniesie od 16 do 18 stopni. W niedzielę temperatura wzrośnie do 22 stopni.

Reklama

Z raportów sanepidów wynika, że nie w każdym miejscu można się będzie kąpać w górskich rzekach. Epidemiolodzy odradzają kąpiele w Żylicy w Szczyrku, w Wiśle w Ustroniu Nierodzimiu, Skoczowie i Ochabach, w Koszarawie od Pewli do Żywca, Sole w Węgierskiej Górce. W wodzie wykryli niebezpieczne bakterie i zanieczyszczenia.

W Beskidach działają krzesełkowe koleje linowe, między innymi: na Skrzyczne w Szczyrku i Czantorię w Ustroniu, a także gondolowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej i linowo-terenowa na Żar w Międzybrodziu Bialskim.

W sobotę w Cieszynie królowało będzie "Lato z radiem". Wystąpią między innymi: Bajm i Maleo Reggae Rockers. Dzień później w Brennej w Beskidzie Śląskim odbędą się tradycyjne dożynki ekumeniczne. Od 19 lat zakończenie żniw wspólnie świętują katoliccy i luterańscy rolnicy. W sobotę i niedzielę Wisłą zawładnie natomiast muzyka country. Odbędzie się Beskidzki Piknik Country.

Na Żywiecczyźnie w sobotę w Radziechowach-Wieprzu zaplanowano Festyn Ekologiczny, a dzień później w Rajczy - dożynki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje