Reklama

Pobił strażnika klasztoru na Jasnej Górze. Szuka go policja

Policjanci z Częstochowy poszukują mężczyzny, który na Jasnej Górze pobił strażnika klasztoru. Przyczyną agresji było zwrócenie mu uwagi, że nie ma maseczki. Policja prosi o pomoc w identyfikacji napastnika.

Postępowanie w sprawie przestępstwa, które miało miejsce 19 marca, prowadzi Komisariat I Policji w Częstochowie.

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna w wieku około 45 lat na terenie Jasnej Góry nie realizował obowiązku zakrywania nosa i ust. Gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mu uwagę i poprosił, by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie, szarpiąc za odzież, przewrócił na ziemię" - opisuje częstochowska komenda.

Rzucił się na strażnika

Poszukiwany ma ok. 45 lat, ok. 190 cm wzrostu. Ubrany był w niebieskie spodnie dżinsowe i czarną kurtkę. Miał założony plecak.

Reklama

Na zdjęciach i filmiku widać, jak pracownicy Straży Jasnogórskiej proszą o opuszczenie Kaplicy Matki Bożej mężczyznę, który nie ma założonej maseczki. Ten wychodzi z ławki, przyklęka, wykonuje znak krzyża i opuszcza świątynię w asyście strażników. Na nagraniu z innej kamery, zainstalowanej na zewnątrz kaplicy, widać, jak mężczyzna rzuca się na strażnika, a zaatakowany pada na ziemię.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z Komisariatem I Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, telefon 47 85 811 51 lub 997.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama