Reklama

Reklama

Odlotowe meble w "Odlotowej Galerii"

"Odlotową Galerię", prezentującą śląski design i sztukę, otwarto w środę na tarasie widokowym terminalu B Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Na pierwszej wystawie pokazano meble przeznaczone dla pasażerów na lotniskach.

Organizatorem galerii jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, lotnisko oraz Design Silesia - tworzona przez kilka śląskich instytucji platforma zarządzania i promocji designu.

Reklama

Jak poinformowała kurator galerii Katarzyna Pałka z katowickiej ASP, głównym celem przedsięwzięcia jest promocja mądrego projektowania, a także śląskiej sztuki. Podróżni oczekujący na swój samolot czy osoby przyjeżdżające odebrać bliskich będą tam oglądać prace studentów i wykładowców katowickiej ASP i innych artystów, będą też mogli zapoznać się z publikacjami na temat designu.

- Lotnisko to dobre miejsce na galerię, bo jest "tranzytowe", jest tu mnóstwo ludzi. A właśnie jak największej liczbie ludzi warto uświadamiać, co to jest dobry design, że on jest blisko ludzi, ułatwia życie osobom starszym, dzieciom czy rodzicom z wózkami - podkreśliła Katarzyna Pałka.

Pierwsza wystawa to prezentacja prac laureatów konkursu na "odlotowy mebel", dedykowany lotnisku. Na otwarty konkurs wpłynęło prawie 30 prac. Pierwszego miejsca nie przyznano, drugie zajęli wspólnie Mateusz Wrzosek i Marek Powiecka. Wrzosek zaprojektował szezlong, umożliwiający np. drzemkę oczekującemu na nocne połączenie pasażerowi. Powiecka wymyślił mebel do siedzenia w kształcie skrzydła samolotu, ze składanym oparciem i miejscem na bagaż.

- Dzięki galerii lotnisko staje się bardziej przyjaznym miejscem. Podróżni i goście mogą teraz na tarasie podziwiać lądujące i startujące samoloty, a jednocześnie ta przestrzeń jest wykorzystywana w kreatywny sposób - powiedziała Anna Filip z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje