Reklama

Reklama

Nietrzeźwy na skuterze przyjechał do komendy

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 48-latek, który przyjechał na skuterze do Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, aby sprawdzić swoją trzeźwość – poinformowała Komenda Miejska Policji w Jaworznie.

Zdarzenie miało miejsce we czwartek nad ranem (16 maja). Do jaworznickiej komendy policji przyjechał na skuterze 48-latek, aby sprawdzić swój stan trzeźwości. Mężczyzna zaparkował pojazd przed budynkiem komendy.

Reklama

Badanie przeprowadzone przez dyżurnego jednostki dało wynik pozytywny. Policjant powiadomił patrol drogówki, który przyjechał na miejsce i zbadał nieodpowiedzialnego kierującego urządzeniem podającym już konkretnie ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat pokazał wynik ponad pół promila.

To jednak nie koniec kłopotów 48-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a skuter, którym się poruszał, nie jest dopuszczony do ruchu oraz nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia "OC".

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL