Reklama

Reklama

Nietrzeźwa matka zajmowała się dzieckiem. We krwi miała ponad trzy promile

Patrol policji z komendy w Jastrzębiu-Zdroju został wezwany w sprawie awantury domowej. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali kompletnie pijaną kobietę o raz pięcioletniego chłopca. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego, a dziecko trafiło do rodziny zastępczej.

W poniedziałek około godziny 18. policjanci z jastrzębskiej komendy otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej na terenie Jastrzębia-Zdroju. Na miejsce został wysłany patrol policji. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali 43-letnią kobietę, która zajmowała się swoim pięcioletnim

 dzieckiem. Jak się okazało, był to syn 43-latki.

"Od kobiety wyczuwalny był alkohol, miała również problemy z wymową i utrzymaniem równowagi" - podaje komenda miejska policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Kobieta przyznała, że spożywała wcześniej alkohol. Dodała jednak, że nie widzi żadnych przeszkód, aby opiekować się dzieckiem. 43-latka została poddana badaniu alkomatem, które wykazało, że ma ponad trzy promile alkoholu we krwi. 

Reklama

Jak informuje śląska policja, dziecko zostało oddane pod opiekę rodziny zastępczej

Funkcjonariusze badają okoliczności 

 

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Materiały zebrane w tej sprawie mają zostać przekazane do sądu rodzinnego, który zbada, czy pijana matka mogła narazić pięcioletniego chłopca na niebezpieczeństwo. 

"Osoby pod wpływem alkoholu często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które zwłaszcza w tak młodym wieku, bardzo jej potrzebują. Należy o tym pamiętać z uwagi na bezpieczeństwo podopiecznych oraz z powodu możliwości poniesienia surowych konsekwencji, jeżeli dziecku coś się stanie w czasie, gdy rodzic będzie pod wpływem alkoholu" - ostrzegają policjanci. 


Reklama