Reklama

Reklama

Nie żyje Jerzy Kufa. "Skarbnica wiedzy o Wiśle"

Nie żyje Jerzy Kufa, "działacz społeczny, badacz historii Wisły i skarbnica wiedzy" - przekazał informację o śmierci burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Kufa zmarł we wtorek w wieku 78 lat.

Tomasz Bujok poinformował, że Jerzy Kufa urodził się w 1944 roku w Cieszynie. Od dziecka mieszkał w Wiśle. Był absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Krakowie. 

Jerzy Kufa nie żyje. Miał 78 lat

- Był długoletnim pracownikiem związany z branżą turystyczną, przez wiele lat prowadził szeroką działalność społeczność na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego z Wisły - wskazał burmistrz.

Jak podkreślił, Jerzemu Kufie szczególnie bliscy byli ludzie, którzy w dziejach Wisły odcisnęli niezatarty ślad. - Pamięć o nich utrwalał m.in. poprzez wystawy w galerii 'Kufa Jama'. Była to pierwsza artystyczna galeria w Wiśle - czytamy. 

Reklama

Bujok dodał, że w ciągu 13 lat Jerzy Kufa zorganizował tam ponad 50 wystaw.

Zmarł Jerzy Kufa. Zasłużony dla Wisły

Przez ćwierć wieku Jerzy Kufa działał w komitecie organizacyjnym Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Był radnym przez trzy kadencje. Przewodniczył m.in. komisji kultury, sportu, turystyki i promocji. Przez dwie kadencje był członkiem rady muzeum w Cieszynie.

- Przez wiele lat zaangażowany był w prace zespołu redakcyjnego "Monografii Wisły". Uczestniczył też w pracach zespołu redakcyjnego miesięcznika "Echo Wisły". Wspierał działalność Towarzystwa Miłośników Wisły - podał burmistrz.

Jerzy Kufa za działalność uhonorowany został m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi i złotą odznakę "Za zasługi dla województwa śląskiego"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy