Reklama

Reklama

Myszków: Kontrterroryści odbili z rąk 45-latka przetrzymywaną 22-latkę

Funkcjonariusze z Myszkowa (woj. śląskie) zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przetrzymywanie i zgwałcenie 22-letniej kobiety. 45-latek był dobrze znany policji. Akcja odbijania ofiary z rąk sprawcy trwała całą noc, w działania musiały zaangażować się nawet jednostki kontrterrorystyczne.

Funkcjonariusze z Myszkowa (woj. śląskie) wraz z kontrterrorystami z Katowic zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o bezprawne przetrzymywanie i zgwałcenie 22-latki. Mężczyzna podejrzany jest również o posiadanie i udzielanie narkotyków - czytamy w komunikacie śląskiej policji. 

Zgłoszenie wpłynęło na komendę około godz. 23 w niedzielę. Dotyczyło przetrzymywania młodej kobiety, mieszkanki Żarek, w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu myszkowskiego. 

Podejrzany o przetrzymywanie i zgwałcenie. Był znany policji

Na podstawie zgłoszenia, które wpłynęło na komendę, funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest dobrze znany policji 45-letni mężczyzna. "Niebezpieczny mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany, poszukiwany i odsiadywał wyroki za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu" - przekazała policja śląska. 

Reklama

Jak podkreślono, działania służb w miejscu, gdzie przetrzymywana była 22-latka, trwały całą noc. Przetrzymywaną kobietę odbili z rąk sprawcy kontrterroryści. W poniedziałek, 24 października, ostatecznie zatrzymano podejrzanego mężczyznę. 

45-latek usłyszał cztery zarzuty

Po przeprowadzonej akcji policji, kobieta bezpiecznie wróciła do domu. Prokurator postawił mu cztery zarzuty. "Pozbawienia wolności wbrew woli pokrzywdzonej, udzielanie jej środków psychotropowych, wykorzystanie jej stanu odurzenia i doprowadzenie jej do obcowania płciowego oraz posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany" - głosi komunikat. 

Prokurator wystąpił o areszt tymczasowy dla zatrzymanego. O dalszych krokach i przyszłości 45-latka zadecyduje sąd - mężczyźnie grozi 12 lat pozbawienia wolności. 

Reklama

Reklama

Reklama