Reklama

Reklama

Maraton dla programistów Deadline24

Nie tylko umiejętnościami i wiedzą, ale też wytrzymałością będą musieli się wykazać uczestnicy ogólnopolskiego konkursu dla programistów Deadline24. Po pierwszym etapie, który odbędzie się 26 marca najlepsi z nich zmierzą się w 24-godzinnym finale.

Będzie to już trzecia edycja maratonu dla pasjonatów programowania. Formuła konkursu promuje ludzi o wyjątkowych zdolnościach programistycznych, działających w nietypowych warunkach. To jedyne tego typu zawody w Polsce.

Reklama

Konkurs jest dwuetapowy, pierwsza część odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej www.deadline24.pl, na której zawodnicy jeszcze do 22 marca mogą się zapisywać i organizować w trzyosobowe zespoły.

26 marca odbędą się zdalne eliminacje. Drużyny otrzymają zadania i dane wejściowe do zadań. Celem jest wygenerowanie (w dowolny sposób) odpowiedzi i przesłanie ich na serwer w wyznaczonym czasie.

Finał zaplanowano na 26 kwietnia na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zostaną do niego zaproszone najlepsze drużyny z eliminacji. Finał potrwa 24 godziny non-stop.

Uczestnicy będą rywalizować na własnym sprzęcie, a od organizatorów otrzymają jedynie dostęp do jednego gniazdka i serwera konkursowego oraz całodzienne wyżywienie. Będą mogli zabrać ze sobą dowolne materiały pomocnicze do wykorzystania na miejscu, ale jakikolwiek dostęp do pomocy z zewnątrz podczas trwania finału jest zabroniony.

Pomysł na organizację Deadline24 powstał w 2009 roku. Są to pierwsze i jedyne tego typu zawody w Polsce. Według organizatorów, w tegorocznym turnieju weźmie udział ponad 200 uczestników. Najlepsi w nagrodę otrzymają m.in. sprzęt komputerowy.

Organizatorami maratonu są Politechnika Śląska, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki tej uczelni oraz firma programistyczna Future Processing. Konkurs odbywa się po pod patronatem Programu Czwartego Polskiego Radia, Computerworld, Contest.pl, Supermózg.pl oraz Dlastudenta.pl.

W ubiegłym roku do drugiej edycji turnieju zgłosiło się 51 trzyosobowych drużyn z całej Polski. W eliminacjach zmierzyli się ze sobą licealiści i studenci z Pomorza, Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski, Śląska i Podbeskidzia.

24-godzinny maraton finałowy zwyciężyła drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego. II miejsce zdobył zespół programistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miejsce III również przypadło zespołowi z Uniwersytetu Warszawskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne