Reklama

Reklama

Kontrola CBA w raciborskim "Rakonie". Agencja zapowiada działania

Centralne Biuro Antykorupcyjne podejmie działania po kontroli w Państwowym Przedsiębiorstwie Odzieżowym "Rakon" w Raciborzu (Śląskie). "Rakon" jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw szwalniczych i przywięziennym zakładem pracy.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział, że kontrolę w przedsiębiorstwie przeprowadzili funkcjonariusze katowickiej delegatury Biura.

Reklama

"Trwała ona do końca października, zakończyła się podpisaniem protokołu kontroli przez kontrolowaną firmę" - przekazał Brodowski. "Agenci ujawnili naruszenia Prawa zamówień publicznych i w związku z tym planowane są dalsze czynności pokontrolne" - zaznaczył, ale nie ujawnił jakie.

Kontrola CBA w "Rakonie" dotyczyła tego, czy przedsiębiorstwo prawidłowo pozyskuje i udziela zleceń publicznych oraz jak wykonywane były umowy zawarte przez firmę w latach 2015-2019 - wynika z informacji uzyskanych przez Polską Agencję Prasową.

Funkcjonariusze szczegółowo analizowali zlecenia na roboty budowlane uzyskiwane przez "Rakon" z puli zleceń udzielanych przywięziennym zakładom pracy, które korzystają z pracy osadzonych, przez Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego albo jednostki organizacyjne mu podległe lub przez niego nadzorowane.

"Rakon" mieści się w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Produkuje odzież roboczą i medyczno-higieniczną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje