Reklama

Reklama

Konkurs o "dziewięciu z wujka". Prezydent Katowic przeprasza za wpis miasta

Prezydent Katowic Marcin Krupa przeprosił w mediach społecznościowych za "skandaliczny wpis", który ukazał się na oficjalnym profilu miasta. Ogłoszono w nim konkurs, w którym do wygrania były wejściówki na koncert "Dziewięciu z Wujka". "Aby je zdobyć wystarczy napisać na fun@katowice.eu, ilu górników poniosło śmierć w wyniku zamieszek?" - napisano. Wpis został usunięty. "W tej sprawie zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje służbowe" - poinformował prezydent.

Na facebookowym profilu miasta Katowice pojawił się wpis promujący koncert poświęcony górnikom, którzy zginęli w czasie pacyfikacji kopalni "Wujek", 16 grudnia 1981 roku. Ratusz ogłosił konkurs, w którym do zdobycia były wejściówki na to wydarzenie. 

"Z tej okazji mamy dla was 10 podwójnych wejściówek. Aby je zdobyć wystarczy napisać na fun@katowice.eu, ilu górników poniosło śmierć w wyniku zamieszek? Czas start - liczy się kolejność zgłoszeń" - napisano w mediach społecznościowych. 

Prezydent Katowic przeprasza. "Zostaną wyciągnięte konsekwencje"

W sieci pojawiła się fala krytycznych komentarzy na temat wpisu. Prezydent Katowic Marcin Krupa wydał oświadczenie, w którym przeprosił za "skandaliczny wpis"

Reklama

"Na profilu FB Urzędu Miasta Katowice ukazał się skandaliczny wpis dotyczący pacyfikacji kopalni Wujek. To w pełni zrozumiałe, że wpis wywołał tak mocne oburzenie wielu mieszkańców. Tragiczna śmierć 9 zamordowanych przez ZOMO górników jest jedną z najstraszniejszych kart historii naszego regionu. Jako Prezydent Katowic osobiście przepraszam za post napisany przez pracownicę naszego urzędu. W tej sprawie zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje służbowe" - poinformował Marcin Krupa. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy