Reklama

Reklama

Katowice: Zniszczył 12 samochodów. "Bił w karoserie"

23-latek uszkodził 12 samochodów zaparkowanych w centrum Katowic. Został ujęty niedługo później przez policjantów; sprawca był pijany. Już wcześniej był wielokrotnie zatrzymywany m.in. za zniszczenie mienia i rozbój.

Jak podała w czwartek katowicka komenda, dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie demolującym samochody zaparkowane przy ulicy Uniwersyteckiej. Interwencję podjęli policjanci z katowickiego oddziału prewencji, którzy szybko potwierdzili uszkodzenie 12 aut.

- W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który uderzał rękami w karoserie samochodów. W wielu pojazdach zatrzymany zniszczył m.in. lusterka boczne – opisywali policjanci.

Wielokrotnie zatrzymywany

W chwili zatrzymania wandal miał 1,76 promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań, gdzie trzeźwiał do czasu wykonania czynności procesowych.

Reklama

Jak podaje policja, 23-latek był już wcześniej wielokrotnie zatrzymywany - m.in. za rozbój, zniszczenie mienia, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza, czy uszkodzenie ciała.

Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia. Wartość strat wstępnie oszacowano na 10 tys. zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy