Reklama

Katowice: Zbieg potrącił policjanta. Padły strzały

Kierowca volkswagena potrącił policjanta i przejechał mu po stopach, po czym wraz z pasażerem uciekł z miejsca zdarzenia. Policja oddała strzały. Jedna osoba została ranna - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Podczas rutynowej kontroli funkcjonariusze policji w Katowicach zatrzymali volkswagena passata, w którym znajdowały się trzy osoby. Podczas legitymowania kierowca gwałtownie ruszył. Potrącił policjanta lusterkiem i przejechał mu po nogach - czytamy na stronie "Policja.pl".

Po oddaniu jednego strzału ostrzegawczego i kilku w kierunku uciekającego, funkcjonariusze podjęli pościg za samochodem.

Mężczyźni uciekając, zostawili rannego

Po przejechani kilkuset metrów kierowca volkswagena uderzył w bariery energochłonne. Wraz z jednym z pasażerów uciekł z miejsca zdarzenia.

W pojeździe pozostał 43-letni, ranny mężczyzna, który był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Z raną postrzałową został przewieziony do szpitala.

Reklama

Prokuratura Rejonowa Katowice - Północ prowadzi w tej sprawie postepowanie. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają też funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zbiegły kierowca samochodu ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów i od dawna jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Tożsamość jego i drugiego pasażera zostały już ustalone przez policjantów. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy