Reklama

Reklama

Katowice: Pseudokibice napadli na policjantów

Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców chorzowskiej drużyny piłkarskiej, którzy dopuścili się czynnej napaści na mundurowych. Pseudokibice potrącili samochodem dwóch policjantów, którzy podjęli wobec nich interwencję. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Jak informuje policja, do zatrzymania pięciu mężczyzn w wieku od 17 do 22 lat doszło w centrum m Katowic, w trakcie interwencji, którą podjęli funkcjonariusze z katowickiego oddziału prewencji. 

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach otrzymał informację, że grupa około 150 pseudokibiców odpaliła materiały pirotechniczne. "Natychmiast w to miejsce zostali skierowani policjanci z OPP Katowice i z katowickiej komendy. Mundurowi podjęli czynności związane m.in. z ustaleniem tożsamości osób, które znajdowały się na kładce. Część pseudokibiców, chcąc uniknąć identyfikacji, usiłowała odjechać z miejsca interwencji swoimi pojazdami" - przekazano. 

Reklama

Padły strzały

Pomimo wezwania do zachowania zgodnego z prawem, kierujący skodą potrącił dwóch umundurowanych policjantów. W celu zatrzymania pojazdu funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy z broni gładkolufowej. 

Wtedy też pięciu pseudokibiców zaniechało dalszej próby ucieczki i zostało zatrzymanych. Poszkodowanym policjantom natychmiast udzielono pomocy medycznej. Jeden z nich został hospitalizowany. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ponadto w trakcie interwencji policjanci wobec 12 agresywnych pseudokibiców użyli środków przymusu bezpośredniego.

Zatrzymani pseudokibice zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy policji trwają. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama