Reklama

Reklama

Katowice: Miał porwać i zabić 11-latka. Kolejny zarzut dla Tomasza M.

Mężczyzna aresztowany pod zarzutem porwania i zabicia 11-letniego Sebastiana z Katowic usłyszał kolejny zarzut. Dotyczy on popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim na szkodę innego małoletniego poniżej lat 15.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski powiedział, że przedstawienie nowego zarzutu to efekt pracy śledczej prokuratora i policjantów z Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Katowicach, wykonanej już po tym, jak M. został aresztowany.

- Jak informowaliśmy już wcześniej opinię publiczną, równolegle do czynności, które trwają w wątku głównym, dotyczącym zabójstwa 11-letniego Sebastiana - gdzie prokurator przesłuchuje świadków, podejrzanego, pozyskuje opinie - badaliśmy przeszłość tego mężczyzny - powiedział prokurator.

Reklama

Trzeci zarzut

- W efekcie podjętych w tym zakresie czynności prokurator pozyskał dowody, które dały podstawy do przedstawienia temu mężczyźnie trzeciego już zarzutu. Dotyczy on popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim na szkodę innego małoletniego poniżej lat 15 - dodał Łubniewski.

Prokuratura nie ujawnia bliższych szczegółów, tłumacząc to dobrem pokrzywdzonego dziecka i jego rodziny. Wiadomo jedynie, że przestępstwo to nigdy nie zostało zgłoszone organom ścigania. - Mężczyźnie ogłoszono już ten zarzut, on się częściowo do niego przyznał i złożył na jego temat dość szczegółowe wyjaśnienia - dodał prok. Łubniewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje